Acımızın Tarihi Var Ama Tarifi Yok…

61

Asrın depremi olan ve merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos Marmara Depreminin bugün 19’ uncu yıldönümü. 17 Ağustos 1999 depremi ülkemizde ve yüreğimizde derin acılar bıraktı. Acımızın tarihi oldu ama tarifi yok.

Milletimiz tüm dünyaya örnek olacak şekilde, eşsiz bir yardımlaşma ve dayanışma içerisinde, büyük acılar yaşadığımız depremin yaralarını kısa sürede sarmıştır.

Ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır.

Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerin alınmasıdır. Yaşanan bu büyük acıdan ders çıkararak, buna uygun hareket edilmeli, kurumlarımız ve vatandaşlarımız bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız.

Bu elim olayın 19’ uncu yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyor, milletimize ve insanlık alemine böyle felaketleri bir daha yaşatmamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

 

                                                                       TÜRKİYE SAĞLIK İŞÇİLERİ SENDİKASI

                                                      YÖNETİM KURULU