GENEL SEKRETERİMİZ DOĞAN ALIÇ, AK PARTİ YOZGAT MİLLETVEKİLİ YUSUF BAŞER’ İ ZİYARET ETTİ

GENEL SEKRETERİMİZ DOĞAN ALIÇ, AK PARTİ YOZGAT MİLLETVEKİLİ YUSUF BAŞER’ İ ZİYARET ETTİ

Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, Yozgat İl Başkanımız Kazım Erdoğan, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Baştemsilcimiz Arda Aksoy, Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’i TBMM’ de ziyaret ettiler.

Misafirperverliğinden dolayı Yusuf Başer’e teşekkür eden Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, Sağlık ve Sosyal Hizmetler İş Kolu Çalışanlarının genel sıkıntıları hakkında bilgi verdi.

Sağlık Bakanlığı, hastanede çalışan işçilerin, Bakanlık tarafından 3 vardiya sisteminde çalıştırmak istendiğine değinen Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, “Bu sistemde işçilerimiz, ne yazık ki mağdur olmaktalar.  Gece vardiyasında çalışan işçilerimiz ulaşım olmadığı için evlerine gidememektedirler. Geceyi hastanelerde geçirmek zorunda kalmaktalar. Bu burum hak ihlaline sebep olmakta, mağduriyetler yaratmaktadır. TBMM’de Anayasa Komisyon üyesi olarak hak ihlallerinin önüne geçilmesi için desteklerinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Sağlık emekçilerinin bütün sıkıntılarını ve taleplerini sıralayan Genel Sekreterimiz Alıç, iş kolumuzda ki çalışma koşullarını anlatarak, gece farklarının, fazla mesainin ödenmediğini ve işçiler arasında ücret adaletsizliğinin olduğuna dikkat çekti.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, ise Genel Sekreterimiz Doğan Alıç’a ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.