BAŞKANLARIMIZ, ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER

BAŞKANLARIMIZ, ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER

Genel Başkanımız Hakan Toy, Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, Genel Başkan Yardımcımız Osman Çavuş, Hukuk Müşavirimiz Kadir Atıcı ve Samsun Şube Başkanımız İrfan Kalyoncu, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde iş kolumuzda çalışan işçiler ile bir araya gelerek, çalışma hayatı ve üniversite ile sendikamız arasında yapılan toplu iş sözleşmemiz hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Hastanenin toplantı salonunda gerçekleşen programda Başkanlarımız, sağlığın ekip işi olduğunu hatırlatarak, geçtiğimiz günlerde doktorlara yapılan iyileştirmenin, bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde düzeltilmesi gerektiğini söylediler. Başkanlarımız, artan enflasyon rakamlarına karşı işçinin yokluğa mahkum edildiğini belirterek, işçinin maaşlarına da zam yapılması gerektiğini vurguladılar.

İşçinin Ocak ayında aldığı maaşı Aralık ayında alamadığını, vergide yaşanan adaletsizliğe değinen Başkanlarımız, işçinin yetkililerden vergide adalet beklentisi olduğunu dile getirdiler.

Kamu Çerçeve Protokolü ve Kamu Çerçeve Protokolünden doğan haklarla ilgili bilgi veren Başkanlarımız, asgari ücret görüşmeleri hakkında da değerlendirmelerde bulunarak, zorunlu emekliliğin kaldırılması gerektiğine vurgu yaptılar.

Başkanlarımız, diğer kamu çalışanları gibi üniversite hastanelerinde çalışan işçilerinde maaşlarının genel bütçeden alması gerektiğinin altını çizdiler.

Sendikamızın çalışmaları ve yürüttüğü mücadeleler hakkında bilgi veren Başkanlarımız, toplantıya katılan işçilerimizin sorularını da yanıtladılar.

Fotoğraflar