ŞANLIURFA ŞUBEMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

ŞANLIURFA ŞUBEMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

Şanlıurfa Şubemizin Olağan Genel Kurulu birlik ve beraberlik içinde coşkuyla gerçekleşti. Şube Başkanlığına yeniden Ramazan Güneş seçildi.

Şanlıurfa’da gerçekleşen seçime Genel Başkanımız Hakan Toy, Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban, Süleyman Turgut, Genel Merkez Hukuk Müşavirimiz Av. Kadir Atıcı, Türk-İş İl Temsilcisi Erol Düzme, Kamu-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Hikmet Karakuş, Türk-İş’e bağlı sendikaların şube başkanları ve il temsilcilerinin yanı sıra Şanlıurfa Şube delegelerimiz katıldılar.

Şube Olağan Genel Kurulu’nun yapılabilmesi için gerekli olan yeterlilik şartlarının tamamlandığı seçimin Divan Başkanlığını Genel Sekreterimiz Doğan Alıç yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Genel Başkanımız Hakan Toy, Şube Olağan Genel Kurulunun Sendikamıza, Şanlıurfa’da bulunan üyelerimize ve Şubeye bağlı illerde çalışan üyelerimize hayırlı olması temennisinde bulundu. Genel Başkanımız Hakan Toy, sendikamızın çalışmaları ve kazanımları hakkında bilgi verdi. Çalışma hayatında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Genel Başkanımız Hakan Toy, malum sendika tarafından Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşçilerini onur kırıcı bir şekilde 500 TL’ye satın alınmaya çalıştığına dikkat çekti. Genel Başkanımız Hakan Toy, para alanın emir alacağına vurgu yaparak, 500 TL ile işçinin gözünün boyanarak geleceğinin çalındığını belirtti

Genel Başkanımız Hakan Toy, İşçinin sendikasının arkasında durduğu sürece sendikaların daha güçlü bir şekilde işçinin hakkını savunacağına vurgu yaparak, örgütlü toplumun demokratik toplum olduğu, işçi haklarının alınması için demokratik toplumlarda sendikaların üzerine büyük sorumluklar düştüğünü söyledi. Kendisinin de bir sağlık işçisi olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız Hakan Toy, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası kurucusu merhum Mustafa Başoğlu’ndan şimdiki yönetim kuruluna kadar bütün yöneticilerinin işçi olduğunu vurgulayarak, işçinin ne zorluklarda çalıştığını bildiklerini ve bu doğrultuda mücadele ettiklerini söyledi.

Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban ve Süleyman Turgut birer konuşma yaparak, çalışma hayatında yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler.

Hukuk Müşavirimiz Av. Kadir Atıcı, ise hukuki konularda bilgi vererek, işçilerin sorularını cevapladı.

Yeniden Şanlıurfa Şube Başkanlığına seçilen Ramazan Güneş, ise yaptığı teşekkür konuşmasında, kendisine güvenen ve destek veren bütün delegelere teşekkür ederek, güvenlerini boşa çıkarmayacağını söyledi. Birlik ve beraberlik içinde, güçlü sendika, güçlü işçi vurgusu yapan Ramazan Güneş, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikasının bir neferi olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçinin ve emekçinin yanında olacağını, hak mücadelesinde elinden geldiğinin en iyisini yapmak için çalışacağını söyledi.