SAĞLIKTA ŞİDDET YÜREĞİMİZİ YAKMAYA DEVAM EDİYOR. BİR SAĞLIK EMEKÇİSİ DAHA BIÇAKLANARAK ŞEHİT EDİLDİ

SAĞLIKTA ŞİDDET YÜREĞİMİZİ YAKMAYA DEVAM EDİYOR. BİR SAĞLIK EMEKÇİSİ DAHA BIÇAKLANARAK ŞEHİT EDİLDİ

İstanbul Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi'nde 'sessiz olun' şeklindeki uyarısına sinirlenen hasta yakını, sağlık emekçisi güvenlik görevlisini boynundan bıçakladı. Ağır yaralanan güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

İnsanlar evlerinden çıkmazken, sağlık emekçileri hayatları pahasına fedakârlık yaparak, hastanelerde insanlığın sağlığı için mücadele edip Covid- 19 salgınının bütün yükünü çektiler. Canları pahasına kutsal bildikleri görev yerlerini terk etmediler. Bunca fedakârlığın, cefanın ardından hiçbir taktir ve teşekkür beklemeden görevlerine devam eden sağlık emekçilerine, şiddetin reva görülmesini, hayatlarına kast edilmesini Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak nefret ve şiddetle kınıyoruz.

Tek amacı hastanede, hasta ve hasta yakınlarının huzurunu, güvenliğini sağlamakla görevli bir sağlık emekçisini hayatının baharında yaşamından koparan caniyi en şiddetli şekilde kınıyor, yetkilileri bu caninin en ağır şekilde cezalandırılması için göreve davet ediyoruz. Yetkililerden sağlıkta şiddete karşı cezaların artırılmasını, caydırıcı önlemlerin ivedi bir şekilde uygulanmasını bekliyoruz. Ayrıca hükümet yetkililerinden, yasalarda sağlık bir bütündür ilkemizi de artık göz ardı etmemelerini istiyoruz. Çünkü hastanenin veya sağlık kurumunun herhangi bir servisinde çalışan herkes hasta için orda bulunuyor. Aynı tehlikeyle doktorlar yüzleştiği kadar, orada çalışan bütün personel tehlikeyle burun buruna geliyor. Alınan önlemlerin ve yapılacak kanunların bütün hastane çalışanlarını kapsamasını bekliyoruz.

Görevi başında şehit edilen güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan’ a Allahtan rahmet, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz. Türk-İş Konfederasyonu ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak, her turlu şiddete karsı üyelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın maddi, manevi ve hukuki olarak yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

SAĞLIKTA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ!!!

                                                                                                                        Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası

                                                                                                                                  Yönetim Kurulu