GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ, SPUTNİK'TE GREV YAPAN TGS ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ, SPUTNİK

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban, Süleyman Turgut ve İrfan Kalyoncu, Sputnik Medya kuruluşunda grev yapan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve üyelerine ziyarette bulundular.

Sputnik Türkiye'de hakları için TGS’de örgütlenen, ardından da işten çıkarılan 24 gazetecinin grevi 21’inci gününde sürüyor. Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban, Süleyman Turgut ve İrfan Kalyoncu, Sputnik’in Ankara Bürosu’nun önünde devam eden greve destek vermek için ziyarette bulundular.

Greve destek olmak için Sputnik’in Ankara Bürosu’nun önünde bir süre oturan Genel Başkan Yardımcılarımız, TGS Örgütlenme Uzmanı İlyas Çoşkun’dan bilgi aldılar.

Grevle ilgili açıklama yapan Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban, alın teri ve emekleri için mücadele eden TGS ve üyelerinin yanında olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak basın emekçilerinin örgütlenmesini önemsiyoruz. Gökhan Başkan da basının özgür olması için sendikalı olması gerektiğini her platformda belirtiyor. Bizim içinde bu çok önemli. Bizde sendika olarak haklarımızla ilgili sesimizi duyurmaya çalıştığımızda zorlanıyoruz. Haber yaptıracak basın kuruluşu bulamıyoruz. İzmir’de 8 gün eylem yaptık. Bizim bu mücadelemize sadece TGS’nin örgütlü olduğu 3-5 basın kuruluşu destek verdi.

Biz sizi tebrik ediyoruz. Böyle bir dönemde direniyorsunuz. Buradasınız. Bizde Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak bütün gücümüzle hem sosyal medyada, diğer basın kuruluşlarında ve maddi, manevi olarak yanınızdayız. Destek olacağız. Genel Başkanımız Hakan Toy’da sizi ziyarete gelecekti fakat TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile acil görüşmesi gerektiği için gelemedi. Sizlere selamlarını iletti. Ben sendikam adına söylüyorum üzerimize ne düşüyorsa sizler için yapmaya hazırız.

Ayrıca sizlerin bu mücadelesini örgütlü olduğumuz iş yerlerinde anlatacağız. Bütün üyelerimizi sizlere destek vermeye davet edeceğiz. Medya kuruluşları üzerinden de çağrıda bulunuyoruz. Çalışma Bakanlığı mutlaka buraya el atmalı. Burada başka bir ülkenin kanunları geçerli değil. Bu ülkenin kanunları geçerli. Buradan işverene sesleniyoruz. Başta işten atılanlar olmak üzere işçiler için yapılması gerekenleri yapmalarını bekliyoruz. Sizinle dayanışma içinde olacağız. Sizin yanınızdayız.”

Başkanlarımızla birlikte Sendikamızın Uzmanları Barış Dülger, Hilal Konuk ve Ozan Kabakulak greve katılarak Türkiye Gazeteciler Sendikasına ve üyelerine destek verdiler.

Fotoğraflar