ALIN TERİMİZİN HAKKI İÇİN MÜCADELEYİ BÜYÜTÜYORUZ!

ALIN TERİMİZİN HAKKI İÇİN MÜCADELEYİ BÜYÜTÜYORUZ!

ALIN TERİMİZİN HAKKI İÇİN MÜCADELEYİ BÜYÜTÜYORUZ!

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çalışan sağlık emekçilerine toplu sözleşmeden kaynaklanan alacakları olan geriye dönük ödemeler yapılmadığı için Rektörlük önündeki oturma eylemimizin 3. gününde de alın terinin hakkı için emek mücadelesini ve dayanışmayı büyüterek devam ediyoruz.

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban ve Süleyman Turgut’un katılımları ile 3. gününe girdiğimiz oturma eylemimizde Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban Ege Üniversitesi Rektörlüğü’ne seslenerek kuruma 220 milyon paranın Maliye Bakanlığı tarafından gönderildiğini ancak gelen paradan işçilerin emeklerinin karşılığı olan geriye dönük ödemelerinin neden yapılmadığını ve gelen paranın nereye harcandığı hakkında açıklama yapmalarını aksi halde sendikamız tarafından Cumhuriyet Savcılığına konuyla ilgili olarak suç duyusunda bulunulacağını iletti. Rektörlüğü samimiyetle emekçilere açıklama yapmaya davet eden Genel Başkan Yardımcımız; Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nün görmeyen gözlerinin göreceği duymayan kulaklarının duyacağı ve emekçilerin haklarının ödeneceği güne kadar mücadeleyi her gün büyüterek oturma eylemimize devam edeceğimizi ve mücadelemizin alın teri mücadelesi olduğunu, ekmek mücadelesi olduğunu belirterek bu mücadelenin sonunda kazananın Ege işçisi ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olacağını ifade etti. 

Eylemde sağlık emekçileri, geriye dönük haklarının ödenmesi için Rektörlüğe sloganlarla seslenerek halaylar ve alkışlarla kazanılmış haklarının bir an önce ödenmesi için mücadeleye devam dediler.

Basın açıklamasının ardından, Başkanlarımız ve sağlık emekçileri rektörlük önünde oturma eylemine devam ettiler.