EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE HAKLI MÜCADELEMİZ 4. GÜNÜNDE KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR

EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE HAKLI MÜCADELEMİZ 4. GÜNÜNDE KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çalışan sağlık emekçilerinin toplu sözleşmeden kaynaklanan alacakları olan geriye dönük ödemeler yapılmadığı için Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak Rektörlük önündeki oturma eylemimizin dördüncü günündeyiz. Sağlık emekçilerinin alın terinin ve emeklerinin karşılığını alıncaya kadar mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz.

Emek, ekmek ve alın teri için başlattığımız oturma eylemimiz 4. gününde Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban ve Süleyman Turgut’un katılımları ile devam ediyor.

Bir kez daha sağlık emekçileri adına Ege Üniversitesi Rektörlüğü’ne seslenen Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban, toplu sözleşmeden kaynaklanan geriye dönük ödemelerin tamamının Rektörlük tarafından söz verilmesine rağmen neden halâ ödenmediğini sordu.

Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Maliye Bakanlığı ve Ak Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından da işçinin hakkı olan ödemenin yapılması için kuruma para gönderildiği teyit edildi. Gelen paranın işçiye değil de şirketlere mi ödendiği konusunda sendika olarak açıklama bekliyoruz. Sayın Rektörün, Maliye Bakanlığı ve Sendikamızı yalancılıkla suçlayarak kuruma para gönderilmediği iddiasından vazgeçmeye ve doğruları açıklamaya davet ediyoruz. Kuruma para gönderildiğinin teyit edilmesine rağmen Sayın Rektörün kendisini tek doğru ilan edip sendikamızı ve Maliye Bakanlığı’nı yalancılıkla suçlaması konusunda da ilgili makamları ve Sayın Cumhurbaşkanımızı göreve davet ediyoruz. Sorumluların görevden el çektirilmesini istiyoruz.

Toplu Sözleşme haklarımızın tamamını alıncaya kadar Rektörlük önündeki oturma eylemimize devam edeceğiz. Meslek kodları ve kıdem tazminatı ödemeleri dahil sözleşmede imza altına alınan her maddenin uygulanması için mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

Haklı mücadelemizi her gün biraz daha büyüterek sağlık emekçilerinin hakkı olan son kuruşu alıncaya kadar, omuz omuza mücadeleye devam edeceğiz. Oturma eylemimizin bugün dördüncü günü. Haklarımızı almamız dört yüz gün sürse de burada oturmaya devam edeceğiz. Sonunda kazanan sağlık emekçileri ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olacak”

Sağlık emekçileri ise geriye dönük haklarının ödenmesi için Rektörlüğe sloganlarla seslenerek, halaylar ve alkışlarla kazanılmış haklarının bir an önce ödenmesi için mücadeleye devam edeceklerini vurguladılar.

Açıklamaların ardından Başkanlarımız ve sağlık emekçileri rektörlük önünde oturma eylemine devam ettiler.

Fotoğraflar