ANKARA ŞUBEMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YAPILDI

ANKARA ŞUBEMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YAPILDI

Ankara Şubemizin Olağan Genel Kurulu birlik ve beraberlik içinde coşkuyla gerçekleşti. Şube Başkanlığı için iki adayın yarıştığı seçimi Olcay Dönmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri kazandılar.

Ankara’da gerçekleşen Ankara Şube seçimine Genel Başkanımız Hakan Toy ve Genel Merkez Yönetim Kurulumuz tam kadro katılım sağlamıştır.

Şube Olağan Genel Kurulu’nun yapılabilmesi için gerekli olan yeterli çoğunluğun sağlandığı seçimin Divan Başkanlığını Genel Başkanımız Hakan Toy yaptı.

Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Hakan Toy, Şube Olağan Genel Kurulunun Sendikamıza, Ankara Şubemize ve üyelerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sendikamızın Ege Üniversitesi’nde yürüttüğü oturma eylemi hakkında bilgi veren Genel Başkanımız Hakan Toy, seçime katılan delegelerle birlikte Ege Üniversitesi Hastanesinde çalışan sağlık emekçilerinin yanında olduklarını vurgulayarak, “Ege işçisi yalnız değildir.” mesajı verdiler.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda, Üniversite Hastanelerinde ve Sağlık Bakanlığı’nda çalışan sağlık ve sosyal hizmetler emekçileri için Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Genel Başkanımız Hakan Toy, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çoğunluğa ulaştıklarını ve yetkiyi alacaklarını vurgulayarak, sosyal hizmetler emekçilerinin kaybettikleri hakları geri alarak yüzlerini yeniden güldüreceklerini söyledi.

Şube Başkanlığına aday olan Olcay Dönmez ve Sait Kaplan ise birer konuşma yaparak, ileriye dönük yapacakları projeler hakkında bilgi verdiler.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Olcay Dönmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri kazandılar.

Seçimin sonucuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Hakan Toy, bu seçimin kaybedeninin olmadığını vurgulayarak, kazanan Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olmuştur dedi. Seçilen Şube Başkanına ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diledi.

Fotoğraflar