EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDEKİ ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ İŞVERENE GERİ ADIM ATTIRDI

EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDEKİ ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ İŞVERENE GERİ ADIM ATTIRDI

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çalışan sağlık emekçilerine toplu sözleşmeden kaynaklanan alacaklarının ödenmemesi üzerine başlattığımız oturma eylemi rektörlük ve hastane önünde devam ediyor.

Hastane Başhekimliği eylemlerimizin bitirilmesi ve ödemeler konusunda fikir alışverişinde bulunulması için Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban ile görüşmek istedi. İşverenin görüşme talebini kabul eden Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban, sağlık emekçilerinin ödemeleri yapılıncaya kadar ve talepler karşılanıncaya kadar eylemlerin devam edeceğini söyledi.

Görüşmeye iş yeri baş temsilcimiz ve sağlık işçilerinden oluşan bir heyet ile giden Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban, sağlık emekçilerine bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban, “Hastane Müdürü tarafından görüşmede cuma günü itibari ile geriye dönük ödemelerin tamamının yapılması için kuruma para girişinin olduğunu ve bugün paranın işçilerin hesaplarına yatırılacağı tarafıma söylendi. Eylemimizin sonlandırılması talebinde bulunuldu. Ancak biz kendilerine daha önce yaratılan güvensizlikten dolayı ödemenin tamamının işçilerin hesaplarında görmeden eylemi sonlandırmayacağımız konusunda kararlı olduğumuzu beyan ettik. Gün içerisinde parayı işçi arkadaşlarımızın hesaplarında gördüğümüz zaman eylemi sonlandıracağımızı söyledik ve görüşmeden ayrıldık.” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban, ayrıca eyleme katılan hiçbir işçi hakkında hastane yönetimi tarafından tutanak tutulmayacağını ve yer değişikliği yapılmayacağının da Hastane Başhekimliği tarafından kendisine sözlü olarak güvence verildiğini belirtti.

Genel Başkan Yardımcımız Adem Sarıçoban, bu mücadelenin sonunda kazananın Ege işçisi ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olacağını vurguladı.

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde devam eden oturma eylemimizin altıncı günün de eylem alanımızı Türk İş Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak, Çimse İş Sendikası Alsancak Şube Başkanı Muharrem Kurum, Vatan Partisi İl Başkanı Dr. Serhan Bolluk ve Vatan Partisi İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret ederek, destek açıklamalarında bulundular.

Fotoğraflar