21. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE TAMAMLANDI

21. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE TAMAMLANDI

21. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE TAMAMLANDI

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ HAK MÜCADELESİNDE TARİH YAZACAK KADROYU SEÇTİ

Sendikamızın 21. Olağan Genel Kurulu, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurulda, sendikamızın yeni Yönetim, Denetim, Disiplin ve TÜRK-İŞ üst kurul delegeleri seçildi. Ayrıca, delegelerimizin oylarıyla Sendikamızın ismi Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası olarak düzenlendi.

Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin hak mücadelesinde tarih yazacak kadroyu seçen delegelerimiz, Sendikamızın tüzüğü ve yönetmeliği görüşülerek karara bağlandı. Delegelerimiz, Sendikamızın sağlık ve sosyal hizmetler emekçilerinin alın teri, emeği için uluslararası boyutlarda mücadele etmesi için UNI Global Union üyeliğine onay verdiler.

Genel Kurul, iki gün süren çalışmaların ardından, birlik ve beraberlik mesajlarıyla sona erdi. Delegelerimiz, Sendikamızın sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin haklı mücadelesinde önemli bir rol oynadığını, sendikanın güçlü ve etkin bir şekilde faaliyetlerine devam edeceğini belirttiler.

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası’nda Yeni Dönem

21. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda ise Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası Genel Başkanlığına yeniden HAKAN TOY seçildi. Seçim sonuçlarına göre Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası Yönetim Kuruluna ise aşağıdaki isimler seçildi.

Adem SARIÇOBAN Genel Sekreter

Süleyman TURGUT Yönetim Kurulu Üyesi

İrfan KALYONCU Yönetim Kurulu Üyesi

Fırat BAYRAM Yönetim Kurulu Üyesi

Denetim Kurulu

Nedime Mutlu Yıldırım

Meral Oğuz

Asiye Durmuş

Disiplin Kurulu

Fırat Kaya

Ergün Deniz

Savaş Erdoğan

Kudret Ateş

Bilal İlkyaz

Fotoğraflar