KAMUDAKİ TAŞERON İŞÇİLER, SENDİKAMIZIN YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ

KAMUDAKİ TAŞERON İŞÇİLER, SENDİKAMIZIN YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ

2 Nisan 2018’de 696 KHK ile 4/D kadrosuna geçemeyip hâlâ kamuda taşeron firmalarda çalışan işçiler, sendikamızı ve yönetim kurulumuzu ziyaret ettiler. Hem kongremiz için hayırlı olsun dileklerini ilettiler hem de taşeron işçilerin yaşadıkları sorunları sendikamıza aktardılar. 

Toplantıya çeşitli kamu kuruluşlarından taşeron işçiler, Genel Başkanımız Hakan Toy, Genel Sekreterimiz Adem Sarıçoban ve Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Kalyoncu katıldı. 

Sendikamızın 1999’da taşeron işçiler için başlattığı mücadele günümüzde de büyüyerek devam ediyor. Kamu kuruluşlarındaki taşeron işçilere kadro verilmesi meselesi hem TÜRK-İŞ’in hem de sendikamızın gündeminden düşmemektedir. Toplantıda da kadro meselesi başta olmak üzere çalışma ortamında karşılaşılan sorunlar, bu sorunlara dair mücadele yöntemleri ve çözüm önerileri konuşuldu. 

Kamu kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler için dün olduğu gibi bugün de mücadele etmeye devam edileceğini söyleyen sendikamızın yönetim kurulu, toplantıya katılım sağlayan işçilerle karşılıklı olarak iyi niyet temennilerinde bulunarak toplantıyı sonlandırdı.