Miraç Kandili, İslam Birliğinin Yükselişine Vesile Olsun

Miraç Kandili, İslam Birliğinin Yükselişine Vesile Olsun

İslam aleminin Miraç Kandili' ni tebrik ediyor, bilhassa İslâm dünyasının her beldesinde akan kanın durması için Rabbimize dua ve niyaz ediyoruz.

Miraç, Allah’ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir. Ve Miraç, insanın erdem yolculuğu, beşerilikten insaniliğe yükseliş hikayesidir. Bu gece, Peygamberler zincirinin son halkası, Nebiler Nebisi ve Resullar Resulu son peygamber Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Yaradanın katına çıkıp, ümmetine müjdelerle döndüğü kutlu ve aydınlık bir kandildir.

Bu kutlu geceyi hakkıyla ihya edebilmeli, ümmetin, milletin huzuru ve güvenliği için dualar etmeliyiz. Unutmamak gerekir ki dua, Rahmet kapılarının açılmasına vesile olan, kardeşlik iklimini getiren, fitne ve nifakın yayılması için çaba sarf eden şer odaklarının da kabusu olan büyük bir nimettir.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Miraç kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Mevla’ya açılan ellerin ve yapılan duaların, bütün İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın yükselişine vesile olmasını, başta yakın çevremiz ile İsrâ ve Miraç mucizesinin cereyan ettiği kutsal topraklar olmak üzere bütün dünyada hak ihlallerinin sona ermesini, acı ve göz yaşının, umutsuzluğun yerini kalıcı bir huzur ve barışın almasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.

 

                                                                                                       Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası

                                                                                                                 Yönetim Kurulu