Evimizin Direği Babalarımızın Günü Kutlu Olsun

Evimizin Direği Babalarımızın Günü Kutlu Olsun

Adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenen, evlerimizin direği babaların, babalar günü kutlu olsun.

Bizim geleneğimizde babalar, ailenin temel direği olarak görülmekte; adaleti, paylaşmayı, dayanışmayı ve sorumluluğu simgelemektedir. Bu duygularla, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenen babaların, babalar günü kutlu olsun.  

Ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak özveriyle çaba harcamaktadırlar. Aile bağlarının güçlenmesini, çocuklarda güven duygusu oluşmasını sağlayan babalar, toplumsal yapımızın şekillenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Sevgisini her zaman üzerimizde hissettiren hep yanımızda olan babalarımızdır. Çocuklarından sevgi ve şefkatini esirgemeyen, evlatlarına ve ailesine hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları değerleri kazandıran babalarımızın yerleri asla doldurulamaz. Bütün bu duygu ve düşüncelerle tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan, hayatı boyunca maddi-manevi bütün imkanlarını ailesi için seferber eden tüm babaların Babalar Günü'nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyoruz.