15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ise hürmetlerimizi sunuyoruz. Milletimizin ve ailelerinin başı sağ olsun. Yaralanan kardeşlerimize ise Allah acil şifalar versin. 15 Temmuz Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetleri; bizim emanetimizdir. Onların davası davamızdır. Onların emanetine sahip çıkmak için 15 Temmuzdan sonra meydanlarda nasıl nöbet tuttuysak, bu günde 15 Temmuz’un 4. yıl dönümünde aynı kararlılık ve vatan sevgisiyle doluyuz.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından 15 Temmuzda yapılan darbe girişimine karşı birçok vatandaşımızın yaptığı gibi bizler ve üyelerimizde sokağa inerek, alçakça girişime engel olduk. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen FETÖ hainleri, sokaklarda demokrasiden ve sivil idareden yana tavır takınan vatandaşlarımıza helikopterlerden, tanklardan ateş açmış onlarca vatandaşımızı şehit edip, yüzlerce vatandaşımızı da yaralamışlardır.

Bu milleti gaflet uykusunda zanneden; masum, silahsız, kendi  vatandaşlarına dahi namlu doğrultmakta beis görmeyecek kadar gözü dönmüş caniler, 15 Temmuz gecesinde ülkemizi kana ve teröre boğdular. Ancak Türk milletinin en büyük vasfı olan birlik, beraberlik ve cesareti karşısında pes edip adeta bozguna uğradılar.

Türk Milleti, 15 Temmuz’da dosta, düşmana herkese bu milletin bir ve bütün olduğunda nasıl zaptedilemez bir kale olduğunu bir kere daha göstermiştir. 15 Temmuz, bu milletin devletiyle, siyasetçisiyle, kamu görevlisiyle, işçisiyle, emeklisiyle, güvenlik kuvvetleriyle bir olup belki de tarihin akışını değiştirdiği bir gündür.

İçimizdeki devlet ve millet düşmanlarının dış güçlerle işbirliği yapıp, seçimle gelmiş iktidarı silah zoruyla indirerek ülkemizin anahtarlarını küresel şer odaklarına teslim etmek üzere yola çıktığı hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti.

Terör örgütü mensupları, yıllarca saf ve temiz duygularımızı suistimal ederek milletimizin sinesinde sinsi bir yılan gibi beslendiler. Adaleti, liyakati, ehliyeti ve hakkaniyeti ayaklar altına alarak her türlü gayri ahlaki metodu uygulayıp yandaşlarını kamuda etkili konumlara getirdiler.

Bu milleti gaflet uykusunda zanneden; masum, silahsız, kendi  vatandaşlarına dahi namlu doğrultmakta beis görmeyecek kadar gözü dönmüş caniler, ülkemizi kana ve teröre boğdular. Ancak Türk milletinin en büyük vasfı olan birlik, beraberlik ve cesareti karşısında pes edip adeta bozguna uğradılar.

15 TEMMUZ GECESİ TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIK RUHU BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKMIŞTIR

O gün ülkemizi büyük bir badirenin içine düşmekten kurtaran güç; bütün siyasi, ideolojik ve sosyal farklılıklarını bir tarafa bırakarak tek bir amaç etrafında toplanan, vatanına, milletine, devletine ve cumhuriyetine sahip çıkan, vatanın varlığını, milletin geleceğini tehlike altında görerek meydanlara koşan Türk milletinin ortaya koyduğu bağımsızlık ruhuydu.

İstiklal Şairimiz M. Akif Ersoy’un “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez” dizelerinde dile getirdiği üzere, tek amaç için sımsıkı bir birliktelik sağlayan milletimiz, ortaya koyduğu çelikleşmiş iradesi ile içerideki ve dışarıdaki düşmanlarımıza tarihi bir ders daha verdi. Dost, düşman herkese bu milletin bir ve bütün olduğunda nasıl zaptedilemez bir kale olduğunu bir kere daha gösterdi.

GÜN MİLLETE İHANET EDENLERİN İHANETİNİN CEZALANDIRILACAĞI GÜNÜDÜR

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası; 80 milyon vatan evladının geleceğine kast eden bu ihanet çetesinin yapmış olduğu alçakça hainliği asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Biz diyoruz ki gün; millete ihanet edenlerin ihanetinin cezalandırılacağı günüdür. Gün; ‘Ezin, yakın, vurun, acımayın’ diye talimatlar yağdıran apoletli teröristlere acınmayacağı gündür. Gün; bu milletin tankını milletin üstüne sürenlerin hesap verme günüdür. Gün; bu milletin uçağıyla alçaktan uçarak korku salmaya çalışan alçakların yargılanma günüdür. Asla unutulmamalıdır ki; cezasız kalan ihanet tekrarlanır. Bedeli ödetilmez ise vatana ihanet eden soysuzlar çoğalır.

Milletimizin hakkını sonuna kadar savunacağımızı yeniden, bir kez daha ve güçlü bir dille tekrar ediyoruz. 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminde rol alan yediden yetmişe bütün unsurlar hak ettikleri cezaları almadan huzurlu uyumayacağız.

Bu duygu ve düşünceler içinde tarih boyunca bu millet için can veren bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Milli Birlik Gününde, Allah bizleri birliğimizin kıymetini bilen ve koruyanlardan eylesin. Tüm milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlu olsun.