Kurban Bayramı’ nın Huzur, Barış Ve Mutluluk Getirmesini Diliyoruz

Kurban Bayramı’ nın Huzur, Barış Ve Mutluluk Getirmesini Diliyoruz

Milleti birbirine yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarını güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor, kurban bayramının milletimize, ülkemize, İslam Alemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyoruz.

Kurban, kulun Rabbiyle arasındaki ilişkisini sağlayan ibadetlerden biridir. Kendisine verilenlere karşılık, verene feda edeceği şey ise kurbandır. Kurbanın paylaşımı ise toplumsal huzur, barış ve birlikteliğin özelliklerini taşır.

Son zamanlarda da insanlık olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Ne yazık ki bu kurban bayramını Koronavirüs salgınının gölgesinde geçirmek zorunda kaldık. Dünyada ve ülkemizde yaşanan COVİD – 19 virüsünden dolayı binlerce insanı kaybettik. Daha fazla canımızın yanmaması, insanlarımızın ölmemesi için lütfen maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım ve temizliğimize dikkat edelim.

Her zaman toplumun yaralarını saran; en zor zamanlarda en büyük fedakârlığı yapan Sağlık ve Sosyal Hizmetler iş kolu çalışanları olarak bu bayramda da insanlar bayramlarını sevdikleriyle kutlarken bizler işimizin başında insanlık için çalışmaya devam edeceğiz. Sağlık ve Sosyal Hizmetler iş kolu çalışanları olarak bu fedakârlığımızın karşılıksız kalmayacağı umuduyla, toplumumuzun da bizleri ve sevdiklerini üzmemek için korona virüse karşı dikkatli olmalarını bekliyoruz.

Yüce dinimizin de bir gereği olarak sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde, daha mutlu, daha huzurlu, daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası ailesi olarak bu duygu ve düşüncelerle, üyelerimizin, kamu görevlilerimizin, milletimizin ve tüm İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın milletimize, ülkemize, İslam Alemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyoruz.