SENDİKAMIZ İLE EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ARASINDA İŞÇİLERİMİZE YENİ HAKLAR KAZANDIRACAK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI! İŞÇİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

SENDİKAMIZ İLE EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ARASINDA İŞÇİLERİMİZE YENİ HAKLAR KAZANDIRACAK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI! İŞÇİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Genel Başkanımız Hakan Toy ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizin büyük mücadeleleri sonucu Ege Üniversitesi Hastanesi çalışanlarına yeni ekonomik, sosyal ve özlük haklar kazandıracak olan İşletme Toplu İş Sözleşmesini imzaladık. İşçilerimize, işverene ve sendikamıza hayırlı olsun.

Ege Üniversitesi’ nde gerçekleşen imza törenine Sendikamız adına Genel Başkanımız Hakan Toy, Genel Başkan Yardımcılarımız Süleyman Turgut, Adem Sarıçoban, Hukuk Müşavirimiz Kadir Atıcı, İzmir Şube Başkan Yardımcılarımız Savaş Erdoğan, Erhan Er, Şube Sekreteri Özgür Arslan, İşyeri Baştemsilcimiz Lokman Yazoğlu katılırken, Üniversite adına ise Hastane Başhekimi Prof. Dr. Sengin Ulukaya, Başhekim Yardımcısı M. Özgür Çoğulu, Hastane Başmüdürü Yılmaz Öztürk, Döner Sermaye İşletme Müdürü Başol Civcik, İdare ve Mali Hizmetler Müdürü Hacı Mustafa Kaya katıldılar.

İşçilerin alın terinin ve emeğinin karşılığını alabilmek için gece gündüz demeden mücadele ettiklerine vurgu yapan Genel Başkanımız Hakan Toy, “Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak Ege Üniversitesi Hastanesi’ nde çalışan işçilerimiz adına sözleşme görüşmelerinde masaya oturduk. 25 Şubat Perşembe günü bugün iki tarafında mutabakatıyla bağıtladık. Üniversite heyetiyle karşılıklı müzakerelerimiz sonucunda işçilerimiz adına sosyal, ekonomik ve özlük haklarını genişletecek bir sözleşme imzaladık. Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak, işçilerimizin ekonomik yönden daha rahat yaşamaları için gece gündüz mücadele ediyoruz. 1961 yılından beri işçimiz için varız ve bu gün burada da işçimize çok iyi haklar aldığımız inancındayım. Sayın Rektörlüğümüze, Müzakere heyetine, bu sözleşme sürecine katkı sağlayan ekip arkadaşlarıma ve bize inanan tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İşçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

BAŞKANLARIMIZ, İMZA TÖRENİNİN ARDINDAN ÜYELERİMİZE BİLGİLENDİRDİLER

Genel Başkanımız Hakan Toy, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban, Süleyman Turgut, Hukuk Müşavirimiz Kadir Atıcı, imzalanan sözleşme hakkında bilgi verdiler. Alınan Sosyal, Ekonomik ve özlük haklarını detaylı bir şekilde anlatan Genel Başkanımız Hakan Toy, işçilerin sorularını da yanıtladı.

Fotoğraflar