SENDİKAMIZ İLE KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ARASINDA İŞÇİLERİMİZE YENİ HAKLAR KAZANDIRACAK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI! İŞÇİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

SENDİKAMIZ İLE KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ARASINDA İŞÇİLERİMİZE YENİ HAKLAR KAZANDIRACAK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI! İŞÇİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Genel Başkanımız Hakan Toy ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizin büyük mücadeleleri sonucu Kırıkkale Üniversitesi Hastanesi çalışanlarına yeni ekonomik, sosyal ve özlük haklar kazandıracak olan İşletme Toplu İş Sözleşmesini imzaladık. İşçilerimize, işverene ve sendikamıza hayırlı olsun.

Kırıkkale Üniversitesi’nde gerçekleşen imza törenine Sendikamız adına Genel Başkanımız Hakan Toy, Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, Hukuk Müşavirimiz Kadir Atıcı ve Kırıkkale İl Başkanımız Fatih Çelik katılırken, Üniversite adına ise Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan’ın yanı sıra Üniversitenin konuyla ilgili uzmanları katıldılar.

İşçilerin alın terinin ve emeğinin karşılığını alabilmek için gece gündüz demeden mücadele ettiklerine vurgu yapan Genel Başkanımız Hakan Toy, “Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak Kırıkkale Üniversitesi Hastanelerinde çalışan işçilerimiz adına sözleşme görüşmelerinde masaya oturduk. Bugün iki tarafında mutabakatıyla sözleşmeyi bağıtladık. Üniversite heyetiyle karşılıklı müzakerelerimiz sonucunda işçilerimiz adına sosyal, ekonomik ve özlük haklarını genişletecek bir sözleşme imzaladık. Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak, işçilerimizin ekonomik yönden daha rahat yaşamaları için gece gündüz mücadele ediyoruz. 1961 yılından beri işçimiz için varız ve bu gün burada da işçimize çok iyi haklar aldığımız inancındayım. Sayın Rektörlüğümüze, Müzakere heyetine, bu sözleşme sürecine katkı sağlayan ekip arkadaşlarıma ve bize inanan tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İşçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Toplu İş Sözleşmesi imza töreninin ardından Genel Başkanımız Hakan Toy ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan günün anısına karşılıklı hediye takdiminde bulundular.

Fotoğraflar