Ankara Şubemizin Olağan Genel Kurulu Birlik ve Beraberlik İçerisinde Gerçekleşti

Ankara Şubemizin Olağan Genel Kurulu Birlik ve Beraberlik İçerisinde Gerçekleşti

Ankara Şubemizin Olağan Genel Kurulu birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşti. Tek yönetimin aday olduğu Genel Kurulda Genel Mali Sekreterimiz Doğan Alıç, yeniden Şube Başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Ankara’ da bir otelde gerçekleşen seçimlere Genel Başkan Vekilimiz Hakan Toy, Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreterimiz Osman Çavuş, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Demirci, Sendikamızın Hukuk Müşaviri Kadir Atıcı, Türk-İş ve bağlı sendikaların temsilcileri, Sendikamızın çevre illerde bulunan Şubelerin, illerin temsilcileri, Şube delegelerinin yanı sıra çok sayıda üyemiz katıldı.

Şube Olağan Genel Kurulu için yeterli çoğunluğun oluşturulması üzerine toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Genel Mali Sekreterimiz ve Ankara Şube Başkanımız Doğan Alıç’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Genel Kurulun Divan Başkanlığını Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreterimiz Osman Çavuş yaptı. 

Protokol üyelerinin selamlama konuşması yaptığı Şube Olağan Genel Kurulunda, Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreterimiz Osman Çavuş, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Demirci, Sendikamızın Hukuk Müşaviri Kadir Atıcı, konuşma yaparak sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verdiler. 

Ankara Şube Yönetimi ve Şubeye bağlı üyelerin birlik ve beraberliğine dikkat çeken Genel Başkan Vekilimiz Hakan Toy, Ankara Şubemizin Genel Kurulunun Türk-İş ve Sağlık-İş camiasına hayırlı olmasını diledi.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak 1961 yılından beri iş kolunun temsilciliğini yaptıklarına dikkat çeken Genel Başkan Vekilimiz Hakan Toy, “Ankara Şubemizin Olağan Genel Kurulunu şölen havasında gerçekleştiriyoruz. Allah’ın izniyle Genel Merkez Yönetimi ve burada seçilecek olan arkadaşlarımız el ele vererek birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel işlerin altına imza atacağız. Bu gün burada Ankara Şubemizin şenliği var. Düğünü var. Allah’ın izniyle tek gayemiz olan Sağlık-İş Sendikamızın sancağını en üst düzeye çıkarmak için çalışacağız. Bizde Genel Merkez olarak elimizden geldiğince sizlerin çabasına, gayretine destek vererek sendikamızın olması gereken yere taşıyacağız.” dedi.

Çalışma hayatında yaşanan zorlukları dile getiren Genel Başkan Vekilimiz Toy, “Bu zorluklarda Türk-İş Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, il temsilcilerimiz, Türk-İş’e bağlı sendikalarımız kurulduğumuz günden beri, her zaman işçi odaklı olduğumuz için, her zaman işçinin yanında olduğumuz sürece bu sorunların hepsini aşacağımıza inancım tamdır” diye konuştu.

Genel Başkan Vekilimiz Hakan Toy, bazı konfederasyonların ve sendikaların, birilerinin sendikası olarak ortalıkta gezdiğini hatırlatarak şunları söyledi:

“Onlar hükümetlerin veya birilerinin sendikası olmaya devam etsinler. Türk-İş ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak biz sadece işçinin sendikasıyız. Milli ve manevi değerler konusunda her zaman devletimizin ve hükümetimizin yanında olmak zorundayız. Milli bir sendikayız ama söz konusu işçi hakları olduğu zaman karşımızda kim olursa olsun mücadeleden kaçmayacağımızın önemle bilinmesini isterim.” 

Protokol konuşmaların ardından,  Şube seçimine gidildi. Tek listenin bulunduğu seçimi; Doğan Alıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri delegelerin büyük çoğunluğunun oylarını alarak yeniden göreve seçildiler. 

Teşekkür konuşması yapan Genel Mali Sekreterimiz ve Ankara Şube Başkanımız Doğan Alıç, Yönetim Kurulu adına bütün delegelere teşekkür etti. Çalışmalarıyla delegelerin bu güvenlerini boşa çıkartmayacaklarını belirten Alıç, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikasının bir neferi olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, Türkiye Sağlık İşçileri sendikasının sancağını Ankara’ da en yükseğe dikeceklerini, üyeleriyle her zaman omuz omuza olacaklarını vurguladı. 

asdas

Fotoğraflar