Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçilerinin Örgütlü Gücü

  • Yücetepe Mh. Hedef Sk. No:5
    Anıttepe Çankaya ANKARA

  • 08:30 - 18:00

  • Pazartesi - Cuma

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi Yönetiminin Keyfi Uygulamaları ve Baskılarına Karşı Basın Açıklaması Yaptık

Haber Eklenme Tarihi : 13.06.2024 09:30:28


Gaziantep Üniversitesi Hastanesi Yönetiminin keyfi uygulamalarına ve baskılarına karşı Gaziantep Şube Başkanlığımız basın açıklaması yaptı. 
Sağlık emekçileri adına konuşan Şube Başkanımız Asef Bozkuş, sağlık emekçilerinin alın teri ve emeklerinin karşılığının bir an önce ödenmesi ve işçilerin taleplerinin karşılanmasını istedi.

Sendikamızın üniversite hastanelerinde yetkili olduğunu hatırlatan Asef Bozkuş, Rektörlük ile 18 Aralık’ta ek protokol konusunda anlaştıklarını, fakat ek protokoldeki bazı maddelere başhekimin karşı çıktığını söyledi.
İşverenin işçilerin geriye dönük paralarını öderken SGK kesintisini haksız bir şekilde işçilerden kesinti yaptığına dikkat çeken Asef Bozkuş, SGK primlerini işverenin ödemesi gerektiğini söyledi. 

Şube Başkanımız Asef Bozkuş, Başhekimliğin işçileri köle olarak gördüğünün altını çizerek, Ali Cengiz oyunlarıyla işçilerin alın terlerinin ve emeklerinin karşılığı olan geriye dönük ödemeleri yapmaktan kaçtıklarını ve rektörlük ödeme yapacakken, başhekimliğin buna engel olduğunu söyledi. 

Sendika olarak masa devrilmesin diye uğraştıklarını vurgulayan Bozkuş, işverenin masayı dalga geçer gibi devirdiğine dikkat çekti. 
Sağlık işçilerinin daha fazla oyalanmaması gerektiğini belirten Şube Başkanımız Asef Bozkuş, “Bize gün verilsin. Kurban Bayramı geliyor. Bu paralar yatırılsın. Eğer paralarımız ödenmezse Genel Merkezin katılımı ile eylemleri büyütüp sıklaştıracağız.” dedi.

Hastanede bazı yöneticilerin, diğer sendikaları kayırmaya çalıştığını ve işçileri o sendikalar eliyle kontrol altına alınmaya çalışıldığına dikkat çeken Asef Bozkuş, sağlık işçilerini, alın teri ve emeklerinin karşılığını almak için Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri çatısı altında birleşmeye davet etti.


Yorumlar
Bireysel Terapi Bdt Eğitimi