BURSA ŞUBEMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİ

BURSA ŞUBEMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİ

Bursa Şubemizin Olağan Genel Kurulu birlik ve beraberlik içinde gerçekleşti. Demokrasi şöleninin yaşandığı seçimde Selçuk Kar ve Yönetim Kurulu Üyeleri delegelerin oylarının tamamına yakınını alarak göreve seçildiler.

Bursa’da gerçekleşen seçime Genel Başkanımız Hakan Toy, Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban, Osman Çavuş, Süleyman Turgut, Genel Merkez Hukuk Müşavirimiz Av. Kadir Atıcı, Türk-İş Bursa 8. Bölge Temsilcisi Ruhi Biçer, Türk-İş’e bağlı sendikaların şube başkanları ve il temsilcilerinin yanı sıra Bursa Şube delegeleri katıldılar.

Şube Olağan Genel Kurulu’nun yapılabilmesi için gerekli olan yeterlilik şartlarının tamamlandığı seçimin Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcımız Osman Çavuş, yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Genel Başkanımız Hakan Toy, Şube Olağan Genel Kurulunun Sendikamıza ve Bursa’da bulunan üyelerimize hayırlı olması temennisinde bulundu. Sendikamızın çalışmaları ve kazanımları hakkında bilgi veren Genel Başkanımız Hakan Toy, çalışma hayatında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Malum sendika tarafından Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşçilerinin iradelerinin 500 TL’ye satıl alınmaya çalıştığına dikkat çeken Genel Başkanımız Hakan Toy, para alanın emir alacağına vurgu yaparak, 500TL ile işçinin gözü boyanarak geleceğinin çalındığını söyledi.

Genel Sekreterimiz Doğan Alıç, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Sarıçoban, Osman Çavuş, Süleyman Turgut ve Türk-İş Bursa 8.Bölge Temsilcisi Ruhi Biçer, birer konuşma yaparak, çalışma hayatında yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler.

Genel Merkez Hukuk Müşavirimiz Av. Kadir Atıcı, ise hukuki konularda bilgi vererek, sendikamızın işçiler adına yürüttüğü hukuki süreçleri anlattı.

Bursa Şube Başkanımız Selçuk Kar, yaptığı teşekkür konuşmasında, kendisine güvenen ve destek sağlayan bütün delegelere teşekkür ederek, güvenlerini boşa çıkarmayacağını söyledi. Türkiye Sağlık İşçileri Sendikasının bir neferi olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonara da işçinin ve emekçinin yanında olacağını, hak mücadelesinde elinden geldiğinin en iyisini yapmak için çalışacağını söyledi.