CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY’I KABUL ETTİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY’I KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 16 Haziran 2022 Perşembe günü TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ı AK Parti Genel Merkezi’nde kabul etti.

Görüşmenin ardından TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Ergün ATALAY yaptığı açıklamada, “A’dan Z’ye her şeyi konuştuk. Asgari ücret konusunu ele aldık. Cumhurbaşkanımız önümüzdeki günlerde ilgili bakanlarla çalışmaları görüşüp bize haber vereceğini söyledi. Rakam konuşmadık. Asgari ücretlinin durumlarını anlatma imkanı bulduk. Cumhurbaşkanımız çalışma yapıyoruz dediler, bir rakam yok. Güzel bir görüşme oldu. Cumhurbaşkanımız her şeyin farkında olduğunu söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımız çalışma arkadaşlarım çalışma yürütüyor bilgisini verdi.” ifadelerini kullandı.

ATALAY, “Emekliler, EYT’liler, taşeronlar her konuda konuşma fırsatı bulduk. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Çalışma Bakanı ile ve işin taraflarıyla bir toplantı yapacağını söyledi. Asgari ücrete her ayın 4’ünde enflasyon açıklanıyor, ocak ayını beklemeyelim diye söyledim. Biz aralık ayının dışında hiç toplanmadık. Şartlar öyle bir hale getirdi ki haziranı gördüğümüzde insanların kayıpları çok arttı.” sözlerine yer verdi.

Bazı işveren kuruluşlarının da “asgari ücret artsın” açıklaması yaptığını belirten Genel Başkan ATALAY, “Onların elini tutan yok. Zam yapsınlar. Böyle söyleyenlerin çoğunda sendika da yok” diye konuştu. ATALAY, asgari ücrette ara artış yapılmasının önünde herhangi bir engel bulunmadığını belirtti.