30 Ağustos Milletimizin Esarete Boyun Eğmeyeceğinin Kanıtıdır

30 Ağustos Milletimizin Esarete Boyun Eğmeyeceğinin Kanıtıdır

Ecdadımız uğrunda büyük bedeller ödeyerek, bizlere her safhası parlak zaferlerle dolu şanlı bir tarih armağan etmiştir. Şeref ve şanla dolu tarihimizin büyük zaferlerinden biride 30 Ağustos dur. 30 Ağustos, emperyalizme karşı baş eğmemeye, var kalmaya kararlı bir milletin irade beyanının taçlandığı bir tarihin ifadesi, Türk milletinin yeniden dirilişi, maziden atiye yürüyüşüdür.

Mazlumun umudu, düşmanın korkulu rüyası olan bu toprakların evlatları tarihini şanla, şerefle doldurmuştur. Bu milletin şanlı tarihinin en büyük tanığı Ağustos ayı olmuştur. Çünkü Ağustos, tarih boyunca aziz milletimiz için hep zafer ayı olmuştur. Malazgirt, Mohaç, Çaldıran, Mercidabık gibi büyük zaferlerin yanı sıra Cumhuriyet’e giden çok önemli bir aşama olan milletimiz açısından tarihin kırılma noktası sayılabilecek ‘Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ zaferi de bu ayda gerçekleşmiştir. Bu zaferler, aziz milletimizin, istiklâl ve istikbali, varoluş inanç ve kararlılığının vazgeçilmez karakteri olarak düşündüğünü tarih boyunca her seferinde kanıtlamıştır.

Bu büyük zafer, sömürgecilerin dünyanın dört bir yanını işgal edip yağmaladığı bir devirde, asırlar içinde bu toprakları kan ve terle yoğurarak vatanlaştıran bir halkın, bütün mazlumlara umut dolu seslenişidir. Batılı emperyalistlerin bütün hile ve desiseleriyle fiziki birliğini kaybetse de gönül ve şuur birliğini koruyan ümmetin de maddi yardımları ve dualarıyla ayakta kalan Türkiye, tarihten gelen misyonunu ortaya koyarak, sömürgecilere dur demiştir.

Ancak emperyalist devletlerin 97 yıldır bu topraklar üzerindeki kanlı işgal ve istila planları son bulmamıştır. O günden bu güne emperyalistler yeni oyunlarla karşımıza çıkmışlardır. Bugün de bu süreç devam etmektedir. Emperyalistler vekalet verdikleri FETÖ, DAİŞ, PKK/PYD gibi terör örgütleri ile ülkemiz ve bölgemizde yeni oyunlar sergilemektedirler. Beddua seanslarıyla başlayan işgal girişimi, 15 Temmuz da kanlı bir hale bürünmüştür. Topla tüfekle bu milleti sindiremeyeceğini anlayan emperyalist güçler faiz lobilerini öne sürmüş, netice alamayınca şimdi de ekonomi üzerinden bu milleti sindirmeye yok etmeye çalışmaktadırlar. Fakat onların anlamadıkları bir şey var. Bu millet tarihte hiçbir zaman baş eğmemiştir. Hiçbir güç bu milleti esir alamamıştır. Bunu her seferinde Anadolu’nun kara yağız evlatları kanıtlamıştır. Çünkü bu topraklar, tarihte adalet ve hürriyetle yoğrulmuş topraklardır. Çünkü bu topraklar, mazlumların umutla baktıkları topraklardır. Bu topraklarda fitne tutmaz, terör yeşermez, ihanet barınamaz.

Bu vesileyle, bu topraklara canını ve kanını veren şehitlerimizi bir kere daha rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyoruz. Ruhları şad mekanları cennet olsun.